SİSTEM BELGELENDİRME

BENART ULUSLARARASI TEKNİK KONTROL VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ.   Türk Akreditasyon Kurumu/TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17021 - 1 standardı kapsamında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme Kuruluşu olarak atanmıştır.  
 
 

Odoo • Text and Image

BENART, konusunda uzman Baş Tetkikçi, Tetkikçi ve Teknik Uzman kadrosu ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Denetimi sonucu belgelendirme hizmetini vermektedir.

ISO'nun tanımı: ISO 'International Organization for Standardization' un kısa yazılışıdır, yani uluslararası standardizasyon örgütünün oluşturduğu bir kalite yönetim sistemi standardıdır. ISO 9001 Belgesi ise ilgili kuruluşun ürün veya hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışının sonucunda ortaya konduğu ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvencesini belirler.

ISO 9001; Kalite yönetim sistemini tanımlayan bir standarttır. Kuruluş bu standardın şartlarını sağladığında ISO 9001 belgesini alabilir. Belge kuruluşun ürün ve hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir standarda uygun olarak üretildiğini gösterir. Standart  merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde yer alan ve 90’dan fazla ülkenin üye olduğu Uluslararası standardizasyon Örgütü (International Organization of Standardization–IOS) tarafından geliştirilmiştir. Belgelendirme şirketlerini yetkilendirme yetkisi üye ülkelerin akreditasyon kurullarına verilmiştir. Türkiye’deki akreditasyon yetkisi TÜRKAK'a verilmiştir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Uygulamasının Faydaları

  • Uluslararası tanınan standarda uygun çalışıldığı belgelenerek yeni iş olanaklarının kazanılması
  • Etkin uygulama sayesinde müşteri memnuniyeti ile müşterilerden gelebilecek şikâyetlerde azalma sağlanması
  • Ürün ve hizmet kalitesi geliştirilerek maliyetleri hataların azaltılması
  • Zaman ve malzeme kaybının azaltılması
  • Üretim, planlama ve problem çözme çalışmalarının etkinliklerinin arttırılması
  • Çalışanların motivasyonunda ve firma içi iletişimde iyileşme sağlanması

Detaylı bilgi için tarafımız ile iletişim kurmanız rica olunur.